Rozjaśnianie intensywnie wysusza włosy i niszczy ich strukturę. W efekcie stają się one sztywne, szorstkie i mają tendencję do puszenia. Aby przywrócić je do dobrej kondycji, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Bardzo ważny jest dobór kosmetyków m.in. szamponu i odżywki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o włosy rozjaśniane i jakie preparaty stosować do pielęgnacji pasm, zapoznaj się z poniższym artykułem.


Jak dbać o blond włosy po rozjaśnianiu?


Pielęgnacja włosów rozjaśnianych musi być dobrze przemyślana. Przede wszystkim powinna bazować na nawilżeniu. Pasma, z których usunięto naturalny pigment, są przesuszone i mało odporne na działanie czynników zewnętrznych. Z tego względu należy:

  • Chronić włosy przed gorącym i zimnym powietrzem.
  • W miarę możliwości unikać z używania prostownicy, lokówki i suszarki.
  • W mroźne dni umieścić pasma pod czapką.
  • Regularnie podcinać końcówki – zaleca się wizyty u fryzjera co ok. 3 tygodnie.
  • Nosić włosy jak najczęściej rozpuszczone.
  • Myć pasma jak najrzadziej.
  • Unikać kosmetyków, które zawierają ciężko zmywalne silikony blokujące łuski włosów.
  • Myć włosy delikatnym szamponem o kwaśnym pH lub kosmetykami dla dzieci.
  • Używać odżywek do włosów z humektantami, czyli nawilżającymi związkami posiadającymi wiązania HAO.
  • Regularnie wcierać w pasma naturalne oleje dopasowane do porowatości włosów.

Należy pamiętać, że pielęgnacja włosów blond opiera się również na zdrowej diecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze korzystnie wpływają na kondycję pasm, przejdź do dalszej części artykułu.


Regeneracja włosów po rozjaśnianiu – pamiętaj o zdrowej diecie


Aby przywrócić włosom rozjaśnianie, należy zadbać o swoją dietę. Przede wszystkim warto włączyć do swojego jadłospisu żywność zawierającą kwasy Omega i tłuszcze złożone, np. orzechy, oleje roślinne, ryby i awokado. Podczas regeneracji włosów po rozjaśnianiu zaleca się również systematyczne picie pokrzywy i czystka. Napary te zawierają sporo witamin i cennych składników mineralnych, które wspierają regenerację pasm. Ponadto, jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie i osłabione, jak najczęściej sięgaj po produkty bogate w żelazo i cynk np. pestki, podroby, tłusty nabiał i jaja.


Pielęgnacja włosów rozjaśnianych – domowe sposoby


Zastanawiasz się, jak dbać o włosy rozjaśnianie? Nie masz wystarczającego budżetu, aby inwestować w drogie kosmetyki odbudowujące? A może preferujesz naturalne sposoby na pielęgnacje pasm? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałaś twierdząco, to koniecznie wypróbuj jedną z poniższych domowych metod na regenerację włosów po rozjaśnianiu.


Maska na włosy rozjaśniane z żółtkiem
Aby przygotować tę maskę, wystarczy połączyć żółtko z dwiema łyżkami świeżego soku z cytryny i jedną łyżeczką octu jabłkowego. Następnie należy nałożyć tę miksturę na włosy i pozostawić na 30 minut.


Maska na blond włosy z olejkami i mlekiem kokosowym
Aby przygotować tę domową maskę, należy połączyć łyżeczkę oleju jojoba z łyżeczką oleju arganowego i połową szklanki mleka kokosowego. Całość wystarczy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na suche pasma i pozostawić na ok. 40 minut. Po upływie tego czasu zaleca się umycie włosów delikatnym szamponem.

Komentarz

Leave a Comment