Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wyleczyć trądzik. Jest to bowiem jedna z bardziej powszechnych, utrudniających życie dermatoz. Jeśli i Ty się z nią zmagasz, na pewno chcesz poznać skuteczne metody walki. Na szczęście istnieje całkiem sporo sposobów, dzięki którym można skutecznie wyleczyć trądzik lub przynajmniej zmniejszyć jego natężenie. Jednak bez wsparcia doświadczonego dermatologa się nie obejdzie.

Skorzystaj z konsultacji dermatologicznej

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak usunąć trądzik, dobrze byłoby pomyśleć o konsultacji dermatologicznej. Poczytaj opinie na temat specjalistów, aby znaleźć tego, który cieszy się uznaniem pacjentów. Podczas wizyty dermatolog obejrzy cerę, a następnie oceni stopień zaawansowania trądziku. Przeprowadzi także wywiad. Możesz spodziewać się pytań o kondycję swojego zdrowia czy o sposób odżywiania. Lekarz zaproponuje Ci optymalną formę leczenia oraz dokładnie wyjaśni, co to trądzik. W przypadku lekkiej bądź średnio zaawansowanej dermatozy, najczęściej stosuje się preparaty do smarowania skóry. Jeżeli jednak trądzik rozwinął się bardziej, konieczne może okazać się leczenie doustne przy pomocy antybiotyków bądź pochodnych witaminy A. Kuracja dermatologiczna może trwać nawet kilkanaście miesięcy, zanim przyniesie w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Dobrze więc, abyś uzbroił się w cierpliwość. 

Dobierz odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji

Sama kuracja dermatologiczna nie wystarczy, jeżeli nie zadbasz o właściwą pielęgnację. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co na trądzik stosować najlepiej, powinieneś postawić na kosmetyki o naturalnych kompozycjach. Charakteryzują się one bezpiecznymi składnikami oraz sporą skutecznością. W swojej kosmetyczce powinieneś mieć żel lub płyn oczyszczający. Najlepiej byłoby postawić na taki bez intensywnie działających detergentów. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak leczyć trądzik w mądry, skuteczny sposób, oprócz przepisanych przez dermatologa maści stosuj także krem. Powinien mieć dosyć lekką konsystencję, która nie obciąży skóry, a zarazem musi cechować się wysokim nawilżeniem. Poszukuj w nich substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz łagodzącym. 

Zadbaj o dietę i redukcję stresu

Wiele osób chce wiedzieć, co pomaga na trądzik oprócz leków i kosmetyków. Musisz więc pamiętać o tym, że to, co jesz, także wpływa na stan swojej skóry. Wysoko przetworzona żywność będzie zaogniać stan zapalny, a ta o niskim stopniu przetworzenia będzie go łagodzić. Co jeść na trądzik? Najlepiej postawić na duże ilości świeżych warzyw oraz owoców. Regularnie sięgaj też po produkty pełnoziarniste i po naturalny nabiał.

Jakie witaminy na trądzik warto stosować? Kurację możesz wesprzeć witaminą D, A oraz E. Pamiętaj również o tym, że zmiany zaostrzają się także pod wpływem stresu, zwłaszcza chronicznego. Staraj się więc pracować nad spokojem umysłu bądź uprawiać aktywność fizyczną. Jeśli nie potrafisz poradzić sobie z napięciem emocjonalnym przy pomocy tych metod, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Komentarz

Leave a Comment