Rudy kolor włosów od kilku lat jest jednym z najbardziej pożądanych. To, co czyni go wyjątkowym, to fakt, że naturalnie występuje tylko u kilku procent ludzi na świecie. Niestety nie każdy powinien się na niego decydować, ponieważ nie pasuje każdemu, a jedynie posiadaczom konkretnych cech. Zazwyczaj to one warunkują, że rude włosy idealnie komponują się z danym typem urody.


Rude włosy – dla kogo?


Aby nie popełnić wpadki i zamiast wymarzonego wyglądu ujrzeć opłakany efekt, warto najpierw przeanalizować, czy farbowanie to dobry pomysł. Komu pasują rude włosy? Najlepiej będą w nim wyglądały osoby o jasnej karnacji – mlecznej, alabastrowej czy bladej o beżowym odcieniu. Rudy doskonale będzie się komponował w towarzystwie zielonych, piwnych lub niebieskich oczu, ponieważ podkreśli ich barwę na zasadzie kontrastu. Ten kolor charakteryzuje się także jedną cechą – wygładza i zmiękcza rysy twarzy. Dlatego posiadaczki mocnych, kwadratowych szczęk czy wyraźnie zarysowanych kości policzkowych powinny być zadowolone z efektu.

Osoby o ciemniejszej karnacji również znajdą coś dla siebie w palecie rudości. Zwłaszcza gdy również mogą poszczycić się nietypowymi, jasnymi oczami oraz mocno zarysowanymi rysami twarzy. W takim wypadku sprawdzą się bardziej przygaszone, ciemnorude włosy, często zmieszane z innymi kolorami, jak czerwień, brąz czy wiśnia.

Rudego nie zaleca się osobom, które posiadają jakiekolwiek niedoskonałości na twarzy. Mogą to być naczynka, trądzik, zaczerwienienia, znamiona, przebarwienia, podrażnienia, blizny, zmianami powstałymi na skutek egzemy czy atopowego zapalenia skóry. Powód jest prosty – rudy kolor sprawi, że to wszystko stanie się jeszcze bardziej widoczne, niż wcześniej. To powoduje, że albo dana osoba zrezygnuje z farbowania, albo czeka ją wykonywanie codziennego, dobrze kryjącego makijażu.


Jaki odcień rudego wybrać?


Najmodniejszymi odcieniami w tym sezonie są rudości z domieszką miodowego lub szarego. Innymi cenionymi barwami jest miedziany czy mahoniowy należące do nieco ciemniejszych. Kobiety kochają także zmieszanie blondu, brązu czy czerwieni z rudością, które dobrze przełamują ten wyrazisty kolor.

Wybór nie jest prosty ze względu na ogrom odcieni tego pięknego koloru. Istnieją jednak pewne reguły, dzięki którym możesz dobrać właściwą farbę. Osobom o jasnej, brzoskwiniowej lub bladej karnacji lepiej będą pasować truskawkowe, pomarańczowe i miodowe lub miedziane włosy. Natomiast ci, którzy posiadają cerę ciemniejszą, oliwkową czy karmelową, powinni spojrzeć w stronę czerwieni, mahoniu lub kasztana.


Czy wszystkim pasują rude włosy?


Dla kogo rude włosy? Na pewno dla osób cierpliwych oraz tych, którzy mogą poświęcić sporo czasu na właściwą koloryzację i pielęgnację. Farba o wiele szybciej się wypłukuje niż inne odcienie. Ponadto pozostawia włosy suche oraz pozbawione blasku, dlatego tak ważne jest, aby utrzymać je w dobrej kondycji przez cały czas. Wtedy rude kosmyki będą się prezentować zjawiskowo.

Komentarz

Leave a Comment