Długie, zadbane i lśniące włosy są marzeniem niejednej kobiety. Jednak czasami okazuje się, że nagła decyzja o ich ścięciu nie była dobrym wyborem. Stres, złość, a niejednokrotnie nawet łzy związane ze złym samopoczuciem po ścięciu włosów wpływają negatywnie na Twoje zdrowie i relacje. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci w przyspieszeniu procesu zapuszczania włosów. Jeśli chcesz poznać sposoby na szybki porost włosów, koniecznie przeczytaj kolejną część artykułu.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Wiele osób zastanawia się nad pytaniem – co na porost włosów? Jest to szczególnie istotne, jeśli nie jesteś zadowolona ich długości i czujesz się niekomfortowo, co wpływa na Twoją samoocenę. W takich sytuacjach denerwujesz się i masz wrażenie, że jesteś bezradna. Jednak nie musisz się już martwić, istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci szybciej zapuścić włosy. Jednym z najlepszych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na wygląd i grubość rosnących pasm, są specjalne wcierki na porost włosów. Dzięki zawartości odżywczych składników preparaty te przyspieszają ich wzrost i nadają im lśnienia. Kolejnym świetnym pomysłem na szybki porost włosów jest ich olejowanie, które doskonale je nawilża, a także odbudowuje. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu warto na kilka godzin przed myciem nałożyć dopasowany do Twoich włosów olej. Dobrym pomysłem jest także wykonywanie masażu głowy, który stymuluje i pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Jest on także niezwykle relaksujący i może złagodzić napięcie oraz ból głowy.

Co przyspiesza porost włosów?

Ważnym elementem w procesie zapuszczania włosów jest zdrowa, zbilansowana dieta. Jeśli nadal zastanawiasz się, jak przyspieszyć wzrost włosów, do swojej codziennej diety dodaj cynk, który doskonale wpływa na ich kondycję i wzrost. Możesz również skorzystać z ziół, które masz w domu np. pokrzywy, z której napar stymuluje ich szybki porost. Staraj się także ograniczać stosowanie mocnych środków na bazie SLS, które jedynie podrażniają i wysuszają Twoje włosy. Istotną kwestią jest także samo czesanie włosów. Zaleca się używanie grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, dzięki czemu nie niszczymy ich delikatnej struktury. Regularne podcinanie końcówek pomaga zapobiec ich rozdwajaniu, aby włosy mogły rosnąć zdrowe, lśniące i piękne.

Skuteczne sposoby na zapuszczanie włosów – podsumowanie

Dzięki dostępowi do szerokiej gamy produktów, suplementów oraz składników możesz znacznie przyspieszyć porost swoich włosów. Jednak jeśli chcesz cieszyć się zachwycającą fryzurą, musisz uzbroić się w cierpliwość i regularnie używać przeznaczonych do tego celu preparatów i produktów. Pamiętaj również, że nie warto się przy tym stresować, ponieważ nerwy negatywnie wpływają na Twój cały organizm, w tym także na wygląd i wzrost Twoich włosów. Hormon stresu sprawia, że włosy stają się słabsze, częściej wypadają i tracą swój dotychczasowy blask. Dlatego postaraj się nie martwić na zapas, tylko regularnie stosować powyższe rady, które na pewno pomogą Ci cieszyć się długimi, gęstymi włosami.

Komentarz

Leave a Comment