Cienie pod oczami to problem, z którym zmaga się wiele osób. Może mieć on różne podłoże i czasami trudno odkryć ich przyczynę. Nie oznacza to jednak, że pozbycie się cieni jest niemożliwe. Istnieją różne sposoby, które pomogą nam zniwelować ten problem. Jakie są sposoby na cienie pod oczami? Jak je rozjaśnić? Skąd się biorą?

Skąd biorą się cienie pod oczami?

Istnieją różne przyczyny powstawania cieni i worków pod oczami. Problem ten może być spowodowany różnymi czynnikami. U wielu osób powodem może być niedostateczna ilość snu i przemęczenie. Jeśli nie będziemy się wysypiać, szybko zobaczymy rezultaty w postaci zmęczonych oczu i worków. Podobnie jest w przypadku stresujących sytuacji. Kolejną przyczyną jest brak odpowiedniego nawodnienia, dlatego warto pamiętać, aby codziennie pić dużo wody. Cienie pod oczami pojawią się także od takich używek, jak kawa, papierosy czy alkohol. Nieodpowiednia dieta również może mieć wpływ na stan skóry pod oczami. Czasem mogą one wskazywać na niedobory witamin i składników mineralnych, a także na różne choroby, takie jak anemia. W wielu przypadkach są one także uwarunkowane genetycznie, jednak nie oznacza to, że pozbycie się ich jest niemożliwe.

Cienie pod oczami – domowe sposoby

Zastanawiasz się jak rozjaśnić cienie pod oczami? Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, które pomogą Ci zażegnać ten problem. Najpopularniejszymi sposobami na cienie pod oczami są różnego rodzaju okłady. W tym celu świetnie sprawdzą się torebki po herbacie. Najlepiej wybrać rumianek lub zieloną herbatę. Wystarczy poczekać, aż torebki przestygną, następnie położyć na oczy i zostawić je na kilkanaście minut, np. kwadrans. Rumianek jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających i łagodzących, dlatego świetnie radzi sobie z cieniami pod oczami i zmniejsza ich widoczność. Natomiast zielona herbata jest bogatym źródłem antyoksydantów, które doskonale wpływają na skórę pod oczami i tonizują ją.

Innymi domowymi sposobami na worki pod oczami są także plastry ogórka lub ziemniaka. Ogórek posiada właściwości ściągające i odznacza się działaniem chłodzącym, dlatego jest doskonałym remedium dla zmęczonych oczu. Ziemniak zawiera dużo potasu i skrobi, dlatego charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i rozjaśniającymi. Jak jeszcze zniwelować cienie pod oczami? Bardzo pomocny może okazać się masaż kostką lodu lub specjalnym masażerem, który wcześniej był zanurzony w lodowatej wodzie. Musimy jednak pamiętać, aby nie stosować kostki lodu bezpośrednio na skórę. Najlepiej zawinąć ją w ręcznik papierowy lub szmatkę i dopiero wtedy przyłożyć na skórę pod oczami.

Kolejnym ze sposobów na cienie pod oczami jest hydrolat, np. z rumianku, czystka lub róży. Rozjaśniają one skórę i przywracają jej naturalny, zdrowy wygląd. Pomagają także wzmocnić naczynia krwionośne. Musimy jednak pamiętać, że pozbędziemy się worków pod oczami domowymi sposobami tylko wtedy, kiedy będziemy systematyczni. Nie spodziewajmy się cudów po jednym użyciu. Musimy stosować sposoby regularnie, a na pewno zobaczymy efekty. Sposoby na worki pod oczami mogą być bardzo pomocne, ale musimy uzbroić się w cierpliwość.

Komentarz

Leave a Comment