Obecnie coraz częściej mówi się o tym jak różnorodne są kobiety i jak wiele piękna tkwi tam, gdzie na pierwszy rzut oka mogłoby się go nie dostrzegać. Rozstępy są zupełnie naturalne i mają jedynie wartość estetyczną. O kobietach, które mają ich dużo, mówi się tygrysice. Jednak każda osoba ma prawo decydować co w sobie lubi, a co chciałaby w sobie zmienić. W związku z tym to, co kiedyś było po prostu rozstępami u nastolatków – teraz może przeszkadzać w codziennym życiu. Rozstępy w ciąży bywają bardzo przykrym doświadczeniem dla wielu kobiet, gdyż mimo radości z narodzin dziecka – mogą poczuć się mniej pewnie oraz mniej piękne.


Od czego są rozstępy?


Można powiedzieć, że są to swojego rodzaju blizny, które wyglądają jak długie równoległe linie. Rozstępy swoje przyczyny mają w zbyt szybkim rozciągnięciu skóry, co w konsekwencji prowadzi do zerwania sieci włókien elastynowych i kolagenowych. Niestety sam początek powstania rozstępów na brzuchu czy innej części ciała wiąże się z bólem i jest nazywany fazą zapalną. Takie miejsca charakteryzują się wtedy obrzękiem oraz szczypaniem i swędzeniem. Po około sześciu miesiącach rozstępy zaczynają blaknąć, by wreszcie stać się niemal białymi. Po dotknięciu rozstępu możliwe jest wyczucie ubytków powstałych w trakcie gwałtownego rozciągania skóry.


Być może masz rozstępy. Co to świadczy o Twoim zdrowiu? Nic złego. Jednak jeżeli ze względów estetycznych pragnęłabyś się ich pozbyć, to istnieją domowe sposoby na rozstępy. Może jesteś rodzicem, którego dziecko zaczyna gwałtownie rosnąć?

Pamiętaj, że rozstępy u nastolatków są bardzo naturalne i zazwyczaj mało widoczne w dorosłym życiu. Sposoby na rozstępy są mało inwazyjne, a tym samym bezpieczne. Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów, to warto byś skorzystała z poniższych wskazówek.


Domowe sposoby na rozstępy


Jeżeli pragniesz pozbyć się rozstępów dobrze, żebyś wiedziała, że walkę z nimi należy rozpocząć jak najszybciej. Dzięki wystarczająco szybkiej reakcji można uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Jednak pamiętaj o tym, że dbanie o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry może być właściwą prewencją. Jednak w przypadku rozstępów w ciąży sprawa wygląda nieco mniej optymistycznie, gdyż jest to na tyle szybkie naciągnięcie skóry, że bardzo często kończy się powstaniem tygrysich pasków. Rozstępy na brzuchu powstałe w trakcie ciąży mogą z jednej strony przypominać o cudzie narodzin, a z drugiej strony być powodem do niepewności i braku komfortu.


Jednym za sposobu na rozstępy jest regularne złuszczanie naskórka. Można to robić za pomocą peelingu lub szczotkowania swojej skóry. Dzięki temu skóra będzie zawsze w dobrej kondycji. Dodatkowym działaniami, które możesz podjąć, by zmniejszyć widoczność rozstępów, jest przede wszystkim odpowiednia dieta i kontrola swojej masy ciała. Rozstępy przyczyny mają między innymi w słabej kondycji skóry, więc pamiętaj o jej prawidłowej pielęgnacji i regularnej aktywności fizycznej, a także piciu odpowiedniej ilości wody.

Komentarz

Leave a Comment