Podoba Ci się nowy trend w kategorii fryzur damskich? Zanim pokażesz zdjęcie swojemu fryzjerowi, zastanów się, czy wybrany rodzaj cięcia na pewno do Ciebie pasuje. Często zdarza się, że kobiety decydują się na daną stylizację bez wcześniejszego dopasowania jej do indywidualnych cech wyglądu. Przecież każda twarz jest nieco inna i każda potrzebuje odmiennego podejścia w kwestii cięcia włosów. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, aby każdego dnia prezentować się jak najlepiej?

Jaka fryzura mi pasuje? Określenie kształtu twarzy a dobór cięcia

Na fotelu fryzjerskim często dzieją się cuda – nikt nie zaprzeczy, że kobiety potrafią wpadać na świetne pomysły, jeśli chodzi o wybór właściwego uczesania oraz cięcia. Jednak nie zawsze takie idee są przemyślane pod względem indywidualnych proporcji twarzy. „Jaka fryzura mi pasuje?” – możesz zadawać sobie to pytanie, zdając sobie sprawę z tego, że każdy kształt twarzy potrzebuje nieco innego podejścia w kwestii doboru cięcia oraz uczesania.


Pierwszy krokiem dobrania odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy jest oczywiście określenie tego ostatniego. Obecnie wyróżnia się kilka najpopularniejszych, a zarazem najbardziej podstawowych kształtów twarzy:

  • twarz okrągła – w tym typie długość oraz szerokość całej twarzy to wartości zbliżone i nie ma między nimi znaczących różnic. Brak tutaj silnego zarysowania kości policzkowych, linia włosów jest lekko zaokrąglona.
  • twarz trójkątna – najważniejszą cechą twarzy trójkątnej jest występowanie szerokiego czoła. Na przeciwnym biegunie znajduje się dolna część twarzy, która pozostaje wąska. Jeśli te proporcje są odwrócone, mamy do czynienia z twarzą o kształcie odwróconego trójkąta.
  • twarz kwadratowa – główną cechą charakterystyczną jest szerokie czoło, które swoją szerokością odpowiada szerokości szczęki oraz policzków. Linia włosów ma kształt wyraźnie kwadratowy. Wyraźnie zarysowana jest również żuchwa.
  • twarz owalna – przyjmuje się, że jest to najbardziej pożądany kształt twarzy ze wszystkich. Zachowuje on regularne proporcje w każdym aspekcie. Nie bez powodu mówi się, że posiadaczki twarzy owalnej wygrały na loterii – to przecież idealne proporcje, które jednocześnie pozostają najbardziej uniwersalne.

Jak dopasować fryzurę do twarzy?


Jak widzisz, określenie kształtu swojej twarzy jest kluczowe dla późniejszego doboru odpowiedniej fryzury. Nie da się odpowiednio wyeksponować swoich atutów bez dobrego cięcia czy upięcia. Zastanawiasz się, jak dobrać fryzurę, aby twarz wyglądała jak najlepiej? Poznaj wskazówki dla swojego kształtu twarzy:

  • fryzury dla okrągłej twarzy – cięcia powinny dodawać jej jak największej lekkości. Warto postawić na przedziałek asymetryczny oraz asymetryczną grzywkę na boki, która optycznie wydłuży twarz;
  • fryzury dla pociągłej twarzy – twarz pociągła i w typie kwadratu potrzebuje przede wszystkim złagodzenia, dlatego świetnie sprawdzą się fryzury lekkie, dodające pewnej delikatności oraz unoszące włosy;
  • fryzury do trójkątnej twarzy – w przypadku twarzy w kształcie trójkąta świetnie sprawdzają się włosy cieniowane, nadające wrażenie poszerzenia okolic podbródka. Grzywka na boki również będzie dobrym wyborem;
  • fryzury do owalnej twarzy – jeśli posiadasz twarz owalną i zastanawiasz się, jaka fryzura do kształtu twarzy będzie w Twoim przypadku najlepsza, nie musisz się już ograniczać – w zasadzie każda będzie pasowała do Ciebie idealnie.

Komentarz

Leave a Comment