Stres, wiek, praca przed komputerem, oglądanie filmów i seriali – wszystkie te czynniki mają wpływ na pogarszanie się Twojego wzroku. Żeby temu zapobiec, warto wybrać się do okulisty, który zbada Twoje oczy i – jeśli wykryje wadę – dobierze odpowiednie szkła. Jeżeli tak się stanie, pewnie wkrótce po wizycie u lekarza zaczniesz zastanawiać się, jak dopasować okulary do kształtu twarzy. Możesz skorzystać z profesjonalnych porad w salonie okulistycznym, lub zacząć od przeczytania poniższego artykułu, w którym poruszone zostały kwestie związane z doborem oprawek.

Jak dobrać okulary?


Decyzja o wyborze konkretnych oprawek jest kluczowa, ponieważ odpowiednio dopasowane mogą sprawić, że będziesz wyglądać bardzo atrakcyjnie i stylowo. Jeśli borykasz się z wadą wzroku, pamiętaj, że noszenie okularów nie musi być przykrą koniecznością, a doskonałą odmianą. Niektórzy celowo kupują zerówki, aby podkreślić swoją indywidualność i nadać charakter całemu outfitowi! Decydując się na zakup oprawek, udaj się do wybranego salonu, gdzie fachowcy na pewno pomogą Ci w dopasowaniu idealnego kształtu okularów do Twojej twarzy. Ponadto podczas ciepłych i słonecznych miesięcy w roku warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, których odpowiedni kształt także ma znaczenie.

Jakie okulary do okrągłej twarzy?


W przypadku okrągłej twarzy istotny jest wybór takich oprawek, które optycznie ją wyszczuplą i wydłużą. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno kwadratowego lub prostokątnego modelu, który wpłynie pozytywnie na jej wygląd i kształt. Decydując się na owalne oprawki podkreślisz krągłość swojej twarzy, co niekorzystnie wpłynie na jej wygląd.

Jakie okulary do owalnej twarzy?


Osoby posiadające owalną twarz mogą cieszyć się największym wyborem, ponieważ pasuje do nich każdy model okularów. Jest to jeden z najbardziej pożądanych kształtów, który daje możliwość szerokiego wyboru prawek i nie wymusza ograniczeń. Dzięki temu praktycznie w każdych okularach będziesz wyglądać pięknie, co znacznie ułatwi Ci poszukiwania idealnego modelu.

Jakie okulary do kwadratowej twarzy?


Jeśli natomiast Twoja twarz jest kwadratowa, kluczową kwestią będzie złagodzenie jej rysów. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się owalne okulary, które nadadzą Twojej linii szczęki subtelnego wyglądu. Dlatego dobrym wyborem staną się okrągłe lub eliptyczne oprawki i modele nie posiadające ramek.

Wybór okularów do kształtu twarzy

Kiedy decydujesz się na zakup okularów, musisz wiedzieć, jak dobrać oprawki do swojej twarzy. Chcąc podjąć w tej kwestii optymalną decyzję, możesz wybrać się do salonu optycznego, a pracujący tam specjaliści najlepiej Ci pomogą i doradzą. Dzięki dobrze dopasowanym oprawkom możesz wyszczuplić twarz, złagodzić jej rysy lub zrównoważyć jej proporcje. Jeśli masz wadę wzroku, nie musisz martwić się i traktować okularów jako źródła kompleksów. Pamiętaj, że mogą one być doskonałym dodatkiem, który nada Ci charakterystyczny wygląd, styl i ożywi oraz odświeży Twój outfit. Na rynku znajdziesz szeroki wybór oprawek, które dodadzą Twojej stylizacji elegancki lub nieco szalony akcent.

Komentarz

Leave a Comment