Niemal każdy marzy o hollywoodzkim uśmiechu. Niestety, w rzeczywistości mało kto jest posiadaczem idealnie białych zębów. Mimo że na rynku dostępny jest szeroki wybór past i środków wybielających, to ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Czy zatem istnieje naprawdę skuteczny, domowy sposób na białe zęby? Oczywiście, że tak! Jeśli chcesz go poznać, przeczytaj poniższy artykuł.

Czy domowe sposoby na białe zęby są skuteczne i bezpieczne?

W sieci można znaleźć wiele domowych sposobów na piękny uśmiech, lecz niestety większość jest nieskuteczna. Znaczna część z nich zapewnia tylko delikatne, mało widoczne wybielenie. Zapewne nie raz sięgałeś po węgiel spożywczy lub pastę z sody i cynamonu, lecz mimo tego nie jesteś posiadaczem wymarzonego, śnieżnobiałego uśmiechu. Jaka jest tego przyczyna? Otóż tego typu mikstury i środki usuwają wyłącznie osady z pokarmów i używek. Niestety, nie powodują one permanentnego wybielenia. Ponadto trzeba pamiętać, że część z nich jest bardzo niebezpieczna dla szkliwa. Szczególnie należy uważać na mikstury z sodą, gdyż może ona mechanicznie uszkadzać szkliwo i prowadzić do poważnych ubytków. Jeśli chcesz samodzielnie wybielić zęby, zastosuj bezpieczne metody wymienione w dalszej części artykułu.

Jak mieć bielsze zęby? Domowe sposoby bezpieczne dla szkliwa

Domowe wybielanie zębów jest proste i nie wymaga stosowania żadnych zaawansowanych preparatów. Nie gwarantuje ono tak spektakularnych efektów, jak zabiegi w gabinetach stomatologicznych, lecz jest ono zdecydowanie tańsze i dostępne dla każdego.


Naturalnym sposobem wybielania zębów jest jedzenie truskawek. Nasiona znajdujące w tych owocach skutecznie usuwają brud znajdujący się na zębach i w szczelinach międzyzębowych. Jednak aby sposób ten dostarczył satysfakcjonujących efektów, należy spożywać minimum pół szklanki truskawek dziennie.


Drugą metoda na białe zęby jest stosowanie soku z cytryny. Zawarty w tym owocu kwas askorbinowy działa jak dobry płyn wybielający. Należy jednak pamiętać, że nie wolno przesadzać z tym sposobem, gdyż może on doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, wystarczy rano i wieczorem sięgnąć po szklankę wody z sokiem cytrynowym.

Trzecim domowym sposobem na białe zęby jest zastosowanie mieszanki z kurkumą. Ta niezwykła przyprawa orientalna działa nie tylko antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, ale również wybielająco. Aby stworzyć miksturę na bazie kurkumy, wystarczy dodać do niej olej kokosowy i kilka kropli olejku eterycznego.


Osoby zastanawiające się, jak mieć białe zęby, powinny również pamiętać, że świetnym wybielaczem jest zwykły olej roślinny. Produkt ten był stosowany do wybielania płytki nazębnej już w starożytności. Aby przy jego pomocy uzyskać hollywoodzki uśmiech, wystarczy przepłukiwać nim jamę ustną przez ok. 20 minut. Szczególnie polecany do tego zabiegu jest olej kokosowy, jednak dobrze zastąpi go również ten rzepakowy, lniany, sezamowy i słonecznikowy. Choć na efekty trzeba trochę poczekać, to możesz być pewien, że warto uzbroić się w cierpliwość.

Komentarz

Leave a Comment