Obecnie paznokcie hybrydowe oraz żelowe stały się jednym z wiodących trendów, jeśli chodzi o manicure. Panie dużo chętniej wybierają te opcje, tym samym rezygnując z używania tradycyjnych lakierów, których trwałość może pozostawiać wiele do życzenia. Hybryda w tym względzie prezentuje się dużo lepiej, zapewniając imponującą trwałość na kilka tygodni. Taki efekt często jest jednak obarczony ryzykiem występowania skutków ubocznych, takich jak osłabione płytki po zdjęciu lakieru. Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie oraz żelu?

Miękkie paznokcie po hybrydach – co robić?

Manicure hybrydowy oraz żelowy to najlepsze wizytówki każdej kobiety – sprawiają, że dłonie wyglądają pięknie, a paznokcie są ich prawdziwą ozdobą. Obecnie, decydując się na wykonanie tego rodzaju manicure, możesz wybierać spośród wręcz nieograniczonych możliwości dotyczących kolorów, a także dostępnych wzorów. Wszystko to sprawia, że tego typu rozwiązania stały się niezwykle popularne i na dobre podbiły rynek kosmetyczny. Jednak jak wszystko, również hybrydy i żele mogą mieć swoje negatywne strony. Słabe paznokcie po hybrydzie to niepożądany efekt, który panie zauważają coraz częściej. Po rezygnacji z tego typu manicure wiele kobiet odkrywa, że płytki są zupełnie zniszczone i miękkie. Jak dbać o paznokcie po hybrydzie, aby szybko wróciły do swojego naturalnego blasku i świetnego wyglądu?

Sposoby na zniszczone paznokcie – jak wzmocnić je po hybrydzie

Słabe paznokcie po hybrydzie to zdecydowanie jeden z najpowszechniejszych skutków ubocznych, jaki możesz zauważyć po ściągnięciu manicure. Kolejnymi niepokojącymi objawami, które powinny zwrócić Twoją uwagę, są: zmiana struktury paznokcia (wyraźnie cieńsze płytki), żółta barwa, pękanie, a także ból. Częstym schorzeniem u kobiet, które wykonują tego rodzaju manicure, jest onycholiza po hybrydzie. Jeśli zauważysz u siebie występowanie niepokojących objawów, to najlepszy znak tego, że czas na odbudowę paznokci po hybrydzie. Jest to działanie konieczne, aby nie pogorszyć ich stanu i móc cieszyć się ich pięknym wyglądem.
Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? Przede wszystkim na jakiś czas musisz zapomnieć o robieniu manicure przy użyciu lampy. Często zdarza się, że czynnikiem powodującym to, że paznokcie stają się miękkie, jest niewłaściwy skład lakierów hybrydowych. Inną przyczyną, dla której konieczne może okazać się poszukiwanie odpowiedzi na to, czym wzmocnić paznokcie, jest nieprawidłowe zdejmowanie lakieru.

Czym wzmocnić paznokcie, aby efekty były wyraźnie zauważalne?

Regeneracja paznokci po hybrydzie powinna opierać się na właściwej suplementacji całego organizmu, a także włączeniu odpowiednich olejków nakładanych na płytkę paznokcia. Jak wzmocnić paznokcie po żelu?
Sposoby na zniszczone paznokcie, które uległy uszkodzeniu po wykonywaniu manicure żelowego, są takie same. W takich sytuacjach najlepiej włączyć do pielęgnacji odpowiednią odżywkę do paznokci po hybrydzie, która sprawi, że płytka będzie mogła się zregenerować. Pomocne mogą okazać się także kąpiele dłoni w wodzie wymieszanej z olejkami, a także nacieranie płytki olejem rycynowym.

Komentarz

Leave a Comment