Blond włosy – marzenie wielu, które może być zrealizowane dzięki specjalistycznej chemii fryzjerskiej, takiej jak rozjaśniacze czy różnego rodzaju farby. Jednak trzeba przyznać, że nie każdej osobie udaje się podejść do tematu w taki sposób, by efekt wyglądał estetycznie. Jeżeli zastanawiasz się, jaki blond wybrać, żeby wyglądać dobrze, to warto byś zdawała sobie sprawę z tego, który odcień będzie właściwy dla Twojej karnacji.

Włosy blond – dla kogo?

Na samym początku warto przypomnieć sobie widok osoby, która często chodzi do solarium, a jej skóra przypomina pomarańczę. Do tego dodaje mocny makijaż. Wisienką na torcie będą w przypadku takiej persony włosy, najlepiej przefarbowane na platynowy blond. Jeżeli właśnie taki wygląd Ci się marzy, to nikt nie może Ci tego zabronić, ale dobrze, żebyś zdawała sobie sprawę, że nie będziesz wtedy wyglądała najlepiej.

Estetyczny i zadbany efekt blond włosów może być uzyskany dzięki odpowiedniej metodzie farbowania, a także właściwej, codziennej pielęgnacji. Pamiętaj przed zdecydowaniem się na blond włosy – zastanów się, czy to na pewno będzie dobry kolor do Twojego stylu oraz karnacji. Najmodniejsze odcienie blondu nie zawsze dobrze sprawdzą się w każdym przypadku. Pytanie więc, komu pasują blond włosy? Otóż właściwie każdej osobie, dopóki decyzja ta zostanie dobrze przemyślana. Blond dzieli się właściwie na dwa rodzaje, różniące się między sobą charakterem. Mówić więc można o ciepłym i chłodnym blondzie.

Jaki blond wybrać, żeby wyglądać najlepiej?

Jeżeli Twoja skóra jest ciepłego odcienia – od delikatnie żółtawej, przez brzoskwiniową, aż po przyjemnie pomarańczow – wtedy doskonale sprawdzą się ciepłe odcienie blondu: karmelowe, bursztynowe, złote czy miodowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz gwarancję, że włosy będą podkreślały Twoje atuty, zamiast odwracać od nich uwagę. Być może mierzysz się z problemem pękających naczynek na twarzy – wtedy również dobrze byś zdecydowała się na takie rodzaje blondu. W związku z tym ciepły blond będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która chce, by jej wizerunek był delikatny, a także dziewczęcy.

Chłodny blond w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularność. Bywały sezony, gdy wszystkie najmodniejsze odcienie blondu były właśnie chłodne. Niestety praktyka pokazuje, że nie zawsze taka decyzja była właściwa. Chłodny blond bez wątpliwości będzie pasował każdej osobie, która ma karnacje w kolorze delikatnego różu, a także zielone, niebieskie lub piwne oczy.

Komu pasują blond włosy?

W przypadku zmiany koloru włosów warto wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie pracownicy mogą służyć Ci fachową radą. Dzięki takiej opinii będziesz miała gwarancję, że odcień blondu, na który finalnie się zdecydujesz, będzie podkreślał Twoje piękno. Włosy blond – dla kogo? Właściwie dla każdej osoby, która pragnęłaby zmienić swój wizerunek. Pamiętaj tylko o dobraniu odcienia na podstawie swojej karnacji.

Komentarz

Leave a Comment