O ile wyszczuplenie całego ciała da się osiągnąć regularnymi ćwiczeniami i dietą, o tyle odchudzanie twarzy wydaje być się niemożliwe. Co prawda, wraz z utratą tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała rysy również ulegają zmianie, jednak efekty nie zawsze wyglądają tak zjawiskowo. Czasem pulchna twarz nie jest wynikiem nadwagi, a uwarunkowań genetycznych – niekiedy można być niewiarygodnie szczupłym, ale posiadać pełniejsze policzki lub nieestetyczny podbródek, które znacząco obniżają samoocenę. Jak wysmuklić twarz? Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby pomocne w osiągnięciu idealnych rysów? 

Jak wyszczuplić twarz? Zabiegi – masaż kobido

Jednym z popularniejszych zabiegów wyszczuplających twarz, pozwalających na uzyskanie idealnych proporcji bez ingerencji skalpela czy igły jest coraz bardziej popularny masaż kobido. Umożliwia udrożnienie naczyń limfatycznych z zalegającej limfy, powodującej opuchnięcia wokół newralgicznych części twarzy, jak oczy. Ponadto znacząco odmładza buzię, zapobiegając pojawieniu się nowych zmarszczek i minimalizując te powstałe. Zabieg ten cieszy się niezwykłą popularnością wśród celebrytów. Można wykonać go w wielu gabinetach masażu lub kosmetologicznych. 

Jak odchudzić twarz – kwas hialuronowy

Kolejną skuteczną metodą, która w przeciwieństwie do masażu kobito daje natychmiastowe rezultaty, jest wypełnianie części twarzy kwasem hialuronowym. I choć w dzisiejszych czasach substancja ta nie kojarzy się dobrze za sprawą nadużywania jej przez gwiazdy, dzięki odpowiedniej, fachowej pomocy można uzyskać niesamowite efekty. W jaki sposób?

Wyszczuplenie twarzy kwasem

Kwas hialuronowy może być wykorzystywany do wypełnienia wielu partii ciała w celu ich powiększenia i wygładzenia. W przypadku, gdy celem jest wyszczuplanie twarzy, kwas hialuronowy będzie pełnił formę ekspresowego środka poprawiającego rysy. Zazwyczaj preparat wstrzykuje się punktowo. Zabieg ten, powszechnie nazywa się wolumetrią. Najczęściej iniekcja obejmuje policzki, żuchwę oraz brodę, jednak to lekarz decyduje, gdzie dokładnie wstrzyknąć kwas, by uzyskać jak najbardziej naturalny, a zarazem widoczny efekt. Jeśli zależy Ci na fachowej obsłudze i spektakularnym, ale nie groteskowym wyglądzie, niezbędny jest wybór fachowca z prawdziwego zdarzenia. Nie powinno się wobec tego szukać pomocy u kosmetyczek czy kosmetologów, gdyż nie posiadają oni uprawnień do wykonywania takich zabiegów (może to robić tylko lekarz). 

Zabiegi wyszczuplające twarz – lipoliza iniekcyjna

Kolejny, nieco bardziej inwazyjny zabieg stanowi lipoliza iniekcyjna. Jest ona najczęściej stosowana w celu rozpuszczenia tłuszczu w różnych partiach ciała. Używa się jej w takich problematycznych miejscach, jak brzuch, ramiona, a nawet pośladki. W medycynie estetycznej w obszarze twarzy lipolizę iniekcyjną stosuje się, by rozbić adipocyty w podbródku. Efekty zazwyczaj pojawiają się w ciągu paru tygodni, jednak niezbędne jest w tym czasie picie dużej ilości wody. O tym, czy zabieg należy powtórzyć, decyduje lekarz wykonujący zabieg. 

Komentarz

Leave a Comment