Pokrzywa to jedno z najpopularniejszych, choć niekiedy niedocenianych ziół. Wiele osób wciąż traktuje ją bowiem jako chwast, a szkoda. Jeżeli zastanawiasz się nad sięgnięciem po napary z pokrzywy, dobrze byłoby gdybyś poznał jej działanie. Okazuje się, że ziele to może pomóc między innymi w walce z odchudzaniem. Na tym jednak nie koniec. Pokrzywa może poprawić także stan Twoich włosów. 

Pokrzywa na odchudzanie – jak działa?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy pokrzywa pomaga w odchudzaniu, zapewne rozważasz korzystanie z niej. Na szczęście, w jednoznaczny sposób można stwierdzić, że pokrzywa na odchudzanie to naprawdę dobry pomysł. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wspomaga ona metabolizm. Jak zaś powszechnie wiadomo, im jest on sprawniejszy, tym szybsza jest utrata nadmiernych kilogramów. Dzięki tej dobroczynnej roślinie Twój żołądek sprawniej będzie trawił ciężkostrawne pokarmy. Pokrzywa zwiększa bowiem wydzielanie soków żołądkowych oraz wzmacnia ściany żołądka. Ponadto, napary z tego ziela oczyszczają organizm z toksyn, które również mogą przyczyniać się do nadwagi. Systematycznie sięgaj więc po herbatkę, w której skład wchodzić będzie pokrzywa, a odchudzanie stanie się łatwiejsze. Musisz jednak pamiętać o tym, że picie ziół to tylko jeden z elementów walki o szczupłą sylwetkę. Niesamowicie istotna jest także zbilansowana dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Postaw na sport, który sprawia Ci autentyczną przyjemność. 

Pokrzywa – jej właściwości pomogą nie tylko w odchudzaniu 

Jeżeli stawiasz na napar, którego bazą jest pokrzywa, odchudzanie powinno być o wiele prostsze. Jak się jednak okazuje, ziele to może również pozytywnie wpłynąć na stan Twojej skóry, włosów i paznokci. Pokrzywa zawiera sporo cennej krzemionki, która wzmacnia kruche ściany naczyń krwionośnych. Postaw więc na nią, jeśli posiadasz cerę płytko unaczynioną, z tendencją do powstawania rumienia. Jeżeli zainteresowała Cię pokrzywa, właściwości wzmacniające włosy także powinny być Ci znane. Jak się bowiem okazuje, napary na bazie tego ziela są w stanie odżywić cebulki włosów i zapobiec ich wypadaniu. Mogą one także to wypadanie zahamować. Ponadto, przyśpieszony może zostać także porost włosów. Jeżeli więc marzą Ci się długie i gęste kosmyki, zdecyduj się na regularne popijanie naparów na bazie pokrzywy.

Ważne jest to, aby pochodziła ona z dobrego źródła. Jeżeli bazę naparu będzie stanowić ekologiczna pokrzywa, działanie będzie najkorzystniejsze. Nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby samodzielnie zebrać to ziele, najlepiej wczesną wiosną. Śmiało możesz poszukiwać go także w sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością. Uważaj natomiast na ekspresowe herbatki w torebkach to zaparzania. Mogą one bowiem zawierać surowiec zielarski gorszej jakości. Postaraj się także zachować cierpliwość. Efekty stosowania naparów z pokrzywy nie pojawią się bowiem od razu. Zazwyczaj trzeba będzie poczekać na nie przez około trzy, cztery tygodnie. Po tym czasie Twój metabolizm powinien przyśpieszyć, a Twoje włosy powinny stać się silniejsze. 

Komentarz

Leave a Comment