Powstawanie łupieżu jest często powiązane ze złym odżywianiem, w tym niedoborem witaminy A, permanentnym stresem, który może doprowadzić do zaburzeń systemu nerwowego, zabiegami chemicznymi w tym farbowaniem, dekoloryzacją czy też trwała. Przyczyną może by też zbyt duża ilość środków do stylizacji czy też stosowanie silnie wysuszających środków myjących. Innym kierunkiem, na który należy zwrócić uwagę, jest fakt, iż zbyt niska ilość mikroorganizmów flory bakteryjnej na skórze może powodować powstawanie łupieżu. 

W takim razie co na łupież?

Z założenia jeżeli chcemy pozbyć się łupieżu, musimy używać produktów, które pozwolą pozbyć się nadmiernej warstwy naskórka i mocno go nawilżą. Musimy odbudować warstwę lipidową skóry głowy. W zależności od rodzaju łupieżu będziemy stosować substancje mocno regenerujące, nawilżające, odżywiające i odbudowujące. Mamy możliwość stosowania szerokiej gamy mydeł, szamponów, wcierek, odżywek, płukanek, peelingów, które wręcz proszą, abyśmy je użyli.

Jak zwalczyć łupież, mając taki wybór dostępnych na rynku środków?

Podstawową zasadą stosowanych preparatów powinien być fakt, iż mają one hamować rozwój drożdżaków i regulować pracę gruczołów łojowych. Dobrze by było, aby jednocześnie odżywiały i wzmacniały cebulki włosowe, poprawiały wzrost włosów, odnawiały słabą i zniszczoną strukturę pasm oraz odżywiały skórę głowy.

Łupież – jak się pozbyć dolegliwością milionów ludzi na świecie?

Wydaje się, że jest to dolegliwość, która w niektórych przypadkach nigdy nie mija. Niestety schorzeniu temu towarzyszy przeważnie świąt skóry głowy, którego trudno jest się pozbyć, silne łuszczenie naskórka czy też powstawanie łojotoku. Wynika to z prostej przyczyny – często stosujemy produkty przeciwłupieżowe zbyt długo oraz dodatkowo mogą one być za mocne. Efektem tego działania w dłuższym okresie może stać się fakt, iż kondycja skóry głowy, jak i włosów będzie coraz gorsza, a co za tym idzie, ponownie pojawi się łupież.

Jak zwalczyć łupież domowymi sposobami?

Najchętniej stosowane są różnego rodzaju płukanki z ziół w tym z pokrzywy, szałwii, rozmarynu oraz tymianku. Bardzo dobrze sprawdza się żel aloesowy, który może być wykonany z roślin hodowanych przez nas samych. Żel ten chociaż jest wyprodukowany domowymi sposobami, w walce z łupieżem sprawdza się rewelacyjnie. Ze względu na swoją konsystencję nie obciąża on włosów i może być utrzymywany na skórze głowy, jak i na długości przez dłuższy czas. Ocet jabłkowy to kolejny domowy sposób na walkę z łupieżem. Od dawna był stosowanym jako wsparcie w walce z problemami skórnymi. Jego właściwości antyseptyczne i antybakteryjne w naturalny sposób pomagają w zwalczaniu tej dolegliwości. Domowe sposoby na łupież to również szeroka gama olejków w tym korzenia łopianu, uczepu trójlistkowego, kokosowego oraz wcierek.

Droga do walki z łupieżem może być prostsza, wystarczy wybrać się do sklepu i odpowiedzieć sobie na pytanie jaki szampon na łupież? Szampony to grupa produktów, które mogą służyć nam w pielęgnacji na co dzień. Jednak zanim zaczniemy korzystać z tej możliwości, ważne jest to, abyśmy byli świadomi, co znajduje się w składzie takich produktów. Powinniśmy, o ile jest to możliwe, zrezygnować z produktów posiadających SLS/SLeS i wybrać łagodniejsze produkty myjące.

Zanim nałożymy szampon na skórę głowy oraz włosy powinniśmy go wcześniej trochę rozcieńczyć z wodą. Nie należy również zapomnieć o dokładnym spłukaniu skóry głowy oraz włosów. Niektóre szampony posiadają w swoim składzie cocamidopropyl betainę, substancja ta może powodować efekt swędzenia skóry głowy, dlatego w momencie wystąpienia takiego stanu, zwróć uwagę czy ta substancja nie znajduje się w szamponie, którego właśnie używasz. W odpowiedzi na pytanie, jak wyleczyć łupież, możemy również udać się do apteki, tam znajdziemy szeroką gamę produktów przeciwłupieżowych. 

Łupież wydaje się być dolegliwością dzisiejszych czasów. Oczywiście możesz stosować ulubione szampony, odżywki, wcierki, maseczki, peelingi, jednak gdy dolegliwość nie mija, a wręcz widzisz, iż stan skóry głowy oraz kondycja włosów jest coraz gorsza, warto skontaktować się z lekarzem.
 

Komentarz

Leave a Comment