Zadbane dłonie to wizytówka każdej osoby. Należy jednak pamiętać, że na ich wygląd ma wpływ wiele czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Aby udało się szybko odbudować zniszczoną płytkę paznokcia, należy wprowadzić pewne zmiany do swojego życia.

Zniszczona płytka paznokcia, jakie są przyczyny?

Krucha, łamliwa płytka paznokci jest problemem bardzo powszechnym. Wiele osób stara się z tym walczyć, jednak działania, jakie podejmują, nie przynoszą pożądanych efektów. Oto kilka podstawowych czynników wpływających negatywnie na płytkę paznokcia:

  • zdrowie – jest wiele chorób, które dają o sobie znać właśnie poprzez wygląd paznokci. Jeżeli problemy pojawiły się nagle, warto skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dalszych badań.
  • brak odpowiedniej pielęgnacji – częste mycie z użyciem silnych środków myjących, dezynfekcja działają wysuszająco na płytkę paznokci oraz skórę rąk.
  • uszkodzenia chemiczne, czyli lakiery, zmywacze do paznokci, aceton, środki czystości.
  • uszkodzenia mechaniczne – nieodpowiednio ściągnięta stylizacja hybrydowa, żelowa, akrylowa, fizyczna codzienna praca narażająca płytkę paznokciową na nieustanne urazy – zawsze należy stosować ochronne rękawice, a stylizacje paznokci trzeba usuwać w gabinecie kosmetycznym.
  • obgryzanie paznokci – należy odnaleźć przyczynę tego stanu i starać się pracować nad sobą i swoimi przyzwyczajeniami.
  • natura – są osoby, które od zawsze miały problemy z cieniutką płytką paznokcia, która z łatwością pęka, rozdwaja się i w taki wypadku jedynym ratunkiem jest udanie się do kosmetyczki w celu odbudowania płytki paznokcia.

Jak szybko odbudować zniszczoną płytkę paznokci?

Każdy na pewno słyszał stwierdzenie, że odbudowanie zniszczonej płytki paznokcia jest niemożliwe. Jednak nie do końca jest to prawdziwa opinia.  Przede wszystkim, aby w szybkim czasie móc cieszyć się zdrowymi i zadbanymi dłońmi, powinno się zwrócić uwagę na pielęgnację. Jak odbudować płytkę paznokcia? Powinno się rozpocząć od codziennego kremowania dłoni, nawilżania także paznokci i ich okolic. Następnie aplikacja oliwki, która zatrzymuje wilgoć w skórkach. Wypielęgnowane skórki stanowią ochronę dla delikatniej części wzrostu paznokcia. Można dodatkowo wykonywać delikatny masaż paznokci przy nasadzie, co sprawi, że zaczną szybciej rosnąć.

Warto także udać się do kosmetyczki, by zastosować na dłonie dodatkowe zabiegi, jak peelingowanie, parafinowanie czy japoński manicure. Można je także wykonać w domowym zaciszu, jeśli mamy do tego predyspozycje i czas. Popularne drogerie mają w swej ofercie szeroką gamę przeznaczonych do tego celu produktów.

Ponadto należy pamiętać o nawodnieniu organizmu. Codzienna, odpowiednia dawka wypitej wody ma niewyobrażalnie pozytywny wpływ na wygląd skóry, paznokci, a także włosów i ogólnego samopoczucia. Właściwa dieta bogata w owoce i warzywa dostarcza witamin i mikroelementów.

Każdy powinien także pamiętać, by chronić swoje dłonie przed złym wpływem czynników zewnętrznych, używać ochronnych rękawiczek, kremów z filtrami, a paznokcie odwdzięcza się zdrowym, błyszczącym wyglądem.

Leave a Comment