Oleje od zawsze były integralną częścią pielęgnacji, również jeśli chodzi o pielęgnację stosowaną przez nasze babcie i mamy. Trend stosowania naturalnych składników o potwierdzonym działaniu znów wraca do łask – obecnie coraz częściej wykorzystuje się dobroczynne oleje, takie jak olej z wiesiołka. Efekty stosowania takiego specyfiku mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. Magiczny olej z wiesiołka – właściwości
Olej z wiesiołka nie bez powodu był stosowany w kosmetyce od wieków. Już poprzednie pokolenia zauważyły zalety oleju z wiesiołka. Właściwości tego niezwykłego składnika często znacznie przewyższały oczekiwania względem niego.


Skąd wzięła się ta wyjątkowa popularność oleju z wiesiołka? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pochodzenie samej rośliny – jest ona powszechnie dostępna na łąkach, polach i lasach. Wiesiołek był więc od wieków na wyciągnięcie ręki, z czego chętnie korzystały poprzednie pokolenia. Już wtedy wiesiołek uznawany był za szczególne ziele o charakterze leczniczym, stąd też jego wykorzystanie w skutecznej pielęgnacji ciała oraz włosów.


Dlaczego tak popularny w tej materii stał się właśnie wiesiołek? Efekty jego stosowania są możliwe dzięki świetnemu składowi, jaki prezentuje ten produkt. Olej z wiesiołka zawiera wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza kwasów omega-6. Nie brakuje w nim także minerałów, takich jak magnez, cynk czy wapń.

Zastanawiasz się, czego jeszcze może dostarczać czysty olej z wiesiołka? Znajdziesz w nim również witaminę E, która uznawana jest za jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Możesz więc z powodzeniem dostarczyć wszystkie te składniki, korzystając z oleju z wiesiołka. Działanie tego specyfiku bezpośrednio opiera się na jego świetnym, a przede wszystkim w pełni naturalnym składzie.


Olej z wiesiołka na cerę – kiedy stosować?


Jednym z podstawowych zastosowań oleju z wiesiołka w kosmetyce jest jego wykorzystanie w pielęgnacji twarzy. To uniwersalny oraz naturalny kosmetyk, który sprawdzi się praktycznie w każdym przypadku. Olej z wiesiołka na cerę możesz z powodzeniem stosować również wtedy, gdy borykasz się z problemem nawracającego trądziku. Ma on właściwości kojące oraz wyciszające, a więc świetnie sprawdzi się również w przypadku kłopotliwych stanów zapalnych.


W jaki sposób stosować olej wiesiołka na cerę, aby jego działanie było jak najbardziej skuteczne? Możesz używać go do codziennej pielęgnacji, jako jej ostatni krok – zastosowanie oleju w ten sposób sprawi, że Twoja skóra zyska dodatkową barierę ochronną w postaci warstwy oleju z wiesiołka. Działanie tego kosmetyku możesz wykorzystać także tworząc domową maskę z oleju na noc – pod maskę zaaplikuj serum, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej działanie.

Olej z wiesiołka na włosy


Olejowanie włosów to właściwie podstawa ich pielęgnacji, szczególnie dla włosów zniszczonych nadmierną stylizacją. Olej z wiesiołka na włosy możesz nakładać po umyciu, ale także na suche kosmyki – pamiętaj, aby następnie zmyć go np. treściwą maską do włosów.

Komentarz

Leave a Comment