Tatuaże w ostatnich latach przeżywają swój własny renesans. Ogromna popularność sprawiła, że na ulicy coraz trudniej spotkać osobę o zupełnie czystej skórze. Coraz chętniejszemu pokrywaniu ciała atramentem sprzyja również wzrost liczby tatuatorów, którzy przyciągają ludzi zachwyconych stylem, w którym wykonują te małe dzieła sztuki. Zwłaszcza gdy tatuaż jest niewielkich rozmiarów i zmieści się na palcu.

Mały tatuaż na palcu – ile się utrzymuje?

To, w jakim stanie będzie tatuaż po upływie czasu, zależy od kilku czynników. Jeśli tatuażysta jest dobry i zna się na swojej pracy, będzie używał wysokiej jakości tuszy, które się nie rozleją, pozostaną na miejscu oraz nie będą tak szybko blaknąć. Wpływ ma także głębokość kłucia – jeśli igła wbijana jest zbyt płytko, pigment może szybko się rozmyć, a tatuaż będzie trzeba poprawić.

Ważne jest także zabezpieczenie zaraz po sesji w studiu. Dobry tatuażysta zapewne poza dokładnym wykonaniem obrazka dorzuci od ciebie poradę na temat najlepszych produktów do pielęgnacji. Tatuaże, aby zachowały swój kolor, potrzebują regularnego kremowania oraz maści. Ponadto ważne jest, aby nie moczyć świeżo wykonanego obrazu w trakcie gojenia. Zaleca się używanie dobrze przylegających, nitrylowych rękawiczek podczas jakiegokolwiek kontaktu z wodą, natomiast odradza się korzystanie z lateksowych lub zawierających puder czy talk.

Czy tatuaż na palcu boli?

Według opinii wielu tatuatorów oraz osób, które posiadają tatuaże na palcach, ból rzeczywiście jest odczuwalny. Dzieje się tak, ponieważ te części ciała są dobrze unerwione oraz cechują się stosunkowo cienką warstwą tkanki tłuszczowej. Im jest jej mniej, a skóra znajduje się bliżej kości, tym tatuaż jest bardziej bolesny.

Tatuaż na palcu – inspiracje

Na różnych stronach istnieje ogrom pomysłów dotyczących tatuaży na palcach. Wzory najpopularniejsze w tym roku przedstawiają między innymi rośliny i zwierzęta, między innymi te oznaczające znaki zodiaku czy przedstawiające pupile. Inne pomysły na taki tatuaż to różnego rodzaju minimalistyczne wzory w klimacie azteckim, indiańskim, nordyckim czy orientalnym. Kolejną inspiracją na ozdobę palca stanowią piękne, bardzo estetyczne kółka oznaczające pierścionek lub nawet obrączkę, jeśli na ten sam wzór zdecyduje się para.

Dobrze prezentują się również wszelkie drobne elementy wzięte wprost z dzieł popkulturalnych, jak uśmiech Jokera, miecz świetlny Jedi, smok należący do Daenerys Targaryen czy charakterystyczne okrągłe okulary Harry’ego Pottera. Od zawsze popularne są słowa, daty w różnych formatach, godziny lub krótkie sentencje niosące ważne dla właściciela przesłanie. Inną świetną opcję stanowią maleńkie elementy będące przedstawieniem zainteresowań, pasji, pracy lub ulubionych rzeczy, jak samolot, podkowa, łapka, książka, tłok, motocykl oraz wiele innych. W tej kwestii ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia osoby, u której ma się pojawić tatuaż na palcu. Wzorów i inspiracji istnieje tysiące.

Komentarz