Jednym z problemów, z którymi musi zmagać się wiele kobiet, są rozdwojone końcówki włosów. Oprócz aspektu estetycznego bywają one też oznaką nieodpowiedniego pielęgnowania pasm, co skutkuje ścieraniem łuski włosa.

Najczęstsze przyczyny rozdwajających się włosów

Jest kilka głównych powodów takiego niszczenia się włosów. Na szczęście popełniane przy pielęgnacji błędy można łatwo wyeliminować i sprawić, że włosy z powrotem będą zdrowe i silne. 

Jednym z najczęstszych błędów jest niewłaściwe mycie włosów, ponieważ wcieranie szamponu powinno odbywać się przy pomocy delikatnego masażu głowy, a niestety większość osób zbyt mocno naciera głowę, doprowadzając do zmniejszenia ich wytrzymałości. Ważnym aspektem jest również proces suszenia. Sporo osób stwierdza, że nie trzeba suszyć głowy przed pójściem spać, pewnie i Tobie zdarzyło się położyć do łóżka z mokrymi włosami. To duży błąd, ponieważ kiedy Twoje wilgotne pasma trą o poduszkę, są znacznie bardziej podatne na uszkodzenie. Aby pielęgnacja włosów była zdrowa i skuteczna, koniecznie powinnaś również zwracać uwagę na wysokie temperatury, którym poddawane są Twoje włosy w trakcie korzystania z takich sprzętów, jak lokówka czy prostownica. W celu ochrony przed zniszczeniem warto również stosować różne odżywki i inne środki pielęgnacyjne pomagające w utrzymaniu pasm w dobrej formie. Na szczęście istnieją domowe sposoby na rozdwojone końcówki.

Domowa maseczka na rozdwojone końcówki włosów

Żeby zadbać o zdrowie Twoich włosów, nie musisz kupować drogich produktów, bardzo skuteczne są domowe maseczki na rozdwojone końcówki, które możesz samodzielnie przygotować z dostępnych składników, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych przepisów na maseczki, które mogą pomóc Ci pozbyć się problemu rozdwojonych końcówek. 

Jednym z nich jest po prostu nałożenie na zniszczone włosy majonezu na całej ich długości, następnie należy owinąć je folią i poczekać około 20 minut, a następnie spłukać i umyć włosy. Taki zabieg powinno powtarzać się mniej więcej dwa razy w tygodniu. 

Kolejnym domowym sposobem na rozdwojone końcówki jest wykorzystanie dojrzałych bananów, jest to zalecane, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są zbyt suche. Bananowa maseczka nawilży je i nada im elastyczności. Do przygotowania potrzebny jest banan, woda różana, sok z cytryny oraz trzy łyżki jogurtu. Wszystkie składniki musisz zmieszać za pomocą blendera, a następnie nałożyć na końcówki włosów. 

Skuteczny w przygotowaniu domowej maseczki na rozdwojone końcówki jest również miód, którego szklankę wystarczy uzupełnić dwiema łyżkami oliwy z oliwek, następnie zmieszać, nałożyć na włosy na 20 minut, po czym spłukać. 

Należy jednak pamiętać, że dbanie o zdrowie włosów to bardziej złożony proces, na który składa się wiele elementów, takich jak jedzenie produktów zawierających witaminy potrzebne dla zdrowego rozwoju włosów. Wymienione sposoby pomagają w dbaniu o kosmyki, ale na rozdwojone końcówki czasem może pomóc tylko skorzystanie z usług fryzjera.

Komentarz

Leave a Comment