Dobór odpowiedniego koloru włosów jest jedną z trudniejszych decyzji dla wielu kobiet i mężczyzn. Odpowiednia barwa potrafi podkreślić kolor oczu, a nawet złagodzić rysy twarzy. Jednak źle dobrana może postarzyć nawet o kilka lat, dlatego decydując się na całkowitą zmianę, warto skonsultować się z profesjonalistą, który odpowiednio dobierze barwę i doradzi w kwestii ułożenia oraz pielęgnacji. Brązowe włosy charakteryzują się intensywnością swojej barwy i często kojarzą się z jesienią oraz zimą. Właśnie w tym okresie brązowy kolor włosów staje się najmodniejszy. W dalszej części artykułu poruszony zostanie wątek prawidłowego doboru odcienia, a także przedstawione zostaną najmodniejsze odcienie brązu, wśród których na pewno znajdziesz swój wymarzony.

Brązowe włosy – komu pasują i jak wybrać odcień?

Kolor włosów – mroźny brąz jest najchętniej wybieranym odcieniem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pięknie komponują się z jesiennymi stylizacjami i kojarzą z zimową aurą. Wspaniale podkreślają cerę i wyglądają niezwykle seksownie. Wiele osób marzy o ciemnobrązowych włosach, które akcentują ich urodę i temperament. Włosy ciemny brąz wyglądają świetnie i nie wymagają tak skomplikowanej pielęgnacji, jak odcienie blond. Ich niezaprzeczalną zaletą jest także fakt, że pasują do praktycznie każdej barwy oczu. Ciemne brązowe włosy są dosyć intensywnym odcieniem i jego najciemniejsze tony najlepiej sprawdzą się u osób o brązowej lub śniadej skórze. Nie oznacza to oczywiście tego, że jeśli masz jasną karnację, to nie możesz wyglądać pięknie, decydując się na jego wybór.

Dobrym pomysłem będzie wybór właściwemu odcienia, który podkreśli Twoją urodę. Źle dopasowana tonacja może dodać Ci lat i wpłynąć na wygląd skóry. Jasne brąz włosy natomiast będą pięknie komponowały się z jasną skórą, której barwę w wyjątkowy sposób podkreśli. Dzięki uniwersalności koloru dopasują się do większości odcieni skóry, jednak w tym wypadku warto umówić się na wizytę do fryzjera, który dobierze dla Ciebie odpowiedni odcień brązu. Należy także pamiętać, że obecnie istnieje wiele metod koloryzacji, które pozwalają na uzyskanie niesamowitych efektów bez całkowitej zmiany koloru. Dzięki nim można uzyskać na przykład włosy brąz z jasnymi refleksami, które są doskonałą alternatywą dla każdego, kto obawia się zupełnej zmiany koloru włosów. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób niemogących zdecydować się na brąz lub blond.

Najmodniejsze odcienie brązu a brązowe włosy – refleksy

Już wiesz, komu pasują brązowe włosy i znasz metodę sombre, której mianem określane są włosy brąz z jasnymi refleksami. Zastosowanie tej metody będzie idealnym sposobem na połączenie koloru blond z brązem. Pięknie podkreślą i wyszczuplą rysy twarzy, a także idealnie rozświetlą Twoją cerę. Jeśli wiesz już, jednak, że marzysz o brązie, to jednym z popularniejszych jego odcieni jest kasztanowy brąz. Jest on doskonałym podkreśleniem jasnej, lekko muśniętej słońcem karnacji. Natomiast czekoladowe włosy wyróżniają się niezwykle intensywnym odcieniem brązu, dlatego najlepiej sprawdzą się u osób z ciemniejszą karnacją. Przy wyborze odcienia należy kierować się urodą oraz kolorem skóry. Jednak najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie i warto wziąć je pod uwagę.

Komentarz

Leave a Comment