Tatuaże cieszą się ogromną popularnością, dlatego coraz więcej osób pragnie w ten sposób upiększyć swoje ciało. Tatuaże na dłoni nieustannie budzą kontrowersje, głównie ze względu, iż są zlokalizowane w widocznym miejscu. Sporo osób twierdzi, iż trwałe malunki umiejscowione na dłoniach kojarzą się z członkami gangów i wykonawcami rapu. Choć rzeczywiście tatuaże na dłoni często można zaobserwować u filmowych gangsterów i raperów, to z pewnością nie są one wyłącznie ich atrybutem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co oznacza tatuaż na dłoni, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Znaczenie tatuażu na dłoniach

Pierwsze tatuaże pojawiły się już w czasach starożytnych. Początkowo były one znakiem rozpoznawczym różnorodnych plemion. W późniejszych czasach tatuaże na dłoniach uważano za atrybut subkultur więziennych, przynależących do konkretnych gangów. Obecnie na tatuaże decydują się osoby z różnych środowisk. Coraz częściej widnieją one na ciałach osób wywodzących się z najwyższych klas społecznych. Zanim jednak zdecydujesz się na upiększenie swojej ręki trwałym malunkiem, dowiedz się, co oznacza tatuaż na dłoni.

Otóż tatuaże na dłoniach mają różne znaczenie, w zależności od kultury. W Indiach malunki te stosowane są w celu upiększenia ciała. Początkowo wykonywano je wyłącznie pannom młodym, gdyż podobno odpowiednie znaki gwarantowały nie tylko efektowny wygląd, ale również szczęście w małżeństwie. We wspomnianej subkulturze więziennej tatuaże na dłoniach informują o przynależności danej osoby do konkretnego gangu lub kliki. W Nowej Zelandii i Australii rdzenni mieszkańcy wykonują tatuaże na dłoni, aby podkreślić swoją pozycję społeczną i pochodzenie. Natomiast Japończycy i Irlandczycy tatuują dłonie symbolami swoich krajów w celu wyrażenia patriotyzmu.

Tatuaże na dłoni symbolem buntu?

Uważa się, że tatuaże na dłoni damskie i męskie są symbolem buntu. Według wielu osób świadczą one również o odwadze i sile. Podobno właściciele tatuaży na dłoniach to osoby, które pragną przekazać światu dany komunikat w pozawerbalny sposób. Tatuażyści twierdzą, iż wykonanie trwałego malunku na dłoni jest bardzo bolesne, dlatego trzeba być naprawdę odważnym i zdeterminowanym, aby zdecydować się na taki zabieg.

Tatuaż na dłoni męski i damski – modne wzory dla kobiet i mężczyzn

Tatuaże na dłoni cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zazwyczaj ich wzory odnoszą się do osobistych poglądów właściciela. Często nawiązują do religii chrześcijańskiej.

Wiele osób decyduje się na wytatuowanie na serdecznym palcu obrączki i inicjałów drugiej połówki. Bardzo popularne jest także umieszczanie na dłoni ważnych dat np. narodzin dzieci. Obecnie bardzo modne są również tatuaże na dłoni z hinduskimi wzorami oraz symbolami kulturowymi np. znakiem yin-yang. Wiele osób decyduje się również na wytatuowanie pojedynczych liter i cyfr na palach. Trend ten cieszy się ogromną popularnością wśród influencerów oraz artystów, głównie tych tworzących muzykę z gatunku rap.

Komentarz

Leave a Comment