Cztery typy urody to czasem i tak zbyt mało, aby odpowiednio określić swój – z takim stwierdzeniem z pewnością zgodziłoby się wiele kobiet, które mają problem z jednoznacznym określeniem charakteru swojego wyglądu. Nie ma w tym nic dziwnego – wiele mówi się o poszczególnych typach urody nazwanych od konkretnych pór roku, ale mało jest sprecyzowanych znaków szczególnych, dzięki którym można rozpoznać, do którego z nich należysz. Podejrzewasz, że możesz być Panią Zimą? Poniżej dowiesz się, czym charakteryzuje się typ kolorystyczny zima.

Czym jest typ urody zima?

Obecnie wyróżnia się podział na cztery typy kolorystyczne urody, określane po prostu nazwami poszczególnych pór roku, czyli wiosna, lato, jesień i zima. Charakterystyka wszystkich tych typów pozwala na właściwe ich umiejscowienie w palecie barw, a co za tym idzie – dobór odpowiednich akcesoriów oraz kolorów. To pozwala również na stworzenie spójnego wizerunku dostosowanego do typu urody zima. Przykłady takiego rodzaju wyglądu z łatwością możesz zauważyć również w świecie celebrytek – nie brakuje tam osób, które bez problemu można zakwalifikować do tej szczególnej kategorii. Kogo można określić mianem znanej Pani Zimy? Z pewnością jednymi z najbardziej wyrazistych przykładów są Penelope Cruz czy Anne Hathaway. Mimo że panie mogą się różnić w pewnych względach, to ogólna charakterystyka ich urody idealnie odpowiada założeniom typu urody zima. Kolory tego zestawienia mogą się różnić szczególnie w materii odcienia cery, jednak wciąż są to pewnego rodzaju podkategorie zimowego typu urody.

Analiza kolorystyczna: zima – cechy charakterystyczne

Warto dokładnie przyjrzeć się cechom zimy charakterystycznym dla tego typu kolorystycznego nie tylko na przykładach gwiazd. Istnieją pewne uniwersalne zasady, które pozwalają na sklasyfikowanie pewnych właściwości do tego rodzaju wyglądu. Co znajduje się w tym zestawieniu?
W przypadku Pani Zimy warto zwrócić uwagę na kolor włosów – z zasady jest on ciemny, często wchodzący w głęboką czerń, choć nie zawsze. Typ kolorystyczny zima może charakteryzować się także występowaniem włosów w kolorze chłodnego brązu, czasem nawet z wyraźnymi, jaśniejszymi pasemkami.
Tym, na co warto zwrócić uwagę w kontekście urody zimy, jest kolor tęczówek – zazwyczaj są one jasne i bardzo mocno odróżniają się od twardówki oka. U Pani Zimy brwi i rzęsy są wyraźne, często zdarza się, że nie ma potrzeby korzystania w ich przypadku z henny.

Typ urody zima – kolory najlepsze dla Ciebie

Każdy typ urody rządzi się swoimi prawami, również jeśli chodzi o dobór kolorów. Jeśli jesteś tym typem, świetnie sprawdzą się u Ciebie kolory chłodne i kontrastowe, które należycie podkreślą charakter urody zimy. Postaw na kobalt czy lodowe odcienie niebieskiego, aby zachwycać świetnym wyglądem. Stylizacje typu total look w czerni i bieli również będą świetnym wyborem.

Typ urody zima – makijaż

Panie o typie kolorystycznym zima mają w kwestiach makijażu prawdziwe pole do popisu! Możesz z łatwością postawić na wyraźne akcenty w postaci czerwonych ust czy wyraźnego koloru na powiekach – idealnym wyborem będą gustowny fiolet oraz kuszący granat.

Komentarz

Leave a Comment