Spokojny sen bez konieczności wybudzania się na wizyty w toalecie czy zmianę pieluchy jest bardzo ważny, zwłaszcza w okresie rekonwalescencji czy w przypadku osób starszych. Pieluchy dla dorosłych na noc to dobre rozwiązanie, zapewniające niezakłócony sen i odpoczynek. Dowiedz się, jak odpowiednio wybrać produkt pod względem rozmiaru i stopnia chłonności.

Pieluchy dla dorosłych na noc – jakie wybrać?

Pieluchy dla dorosłych na noc powinny mieć najwyższy stopień chłonności, tak by nawet przy całkowitym mimowolnym opróżnieniu pęcherza utrzymać wilgoć z dala od skóry. Tego rodzaju pieluchy dla dorosłych będą miały oznaczenie „Night”, „Super” albo „Plus” i graficznie zaznaczony bardzo wysoki stopień chłonności. Dobrym wyborem są pieluchy dla dorosłych na noc, wykonane z miękkich materiałów zapewniających cyrkulację powietrza i skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Zachowanie czystej i suchej skóry oraz dostęp powietrza są bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób leżących i niesamodzielnych, u których łatwo może dojść do odparzeń, podrażnień skóry i stanów zapalnych. Pieluchy dla dorosłych chronią również przed powstawaniem przykrego zapachu, co zapewnia komfort zarówno osobie je stosującej, jak i otoczeniu. Mają też wskaźnik wilgotności, który sygnalizuje konieczność zmiany produktu. To spore ułatwienie dla opiekunów osób niepotrafiących samodzielnie zgłosić takiej potrzeby.

Pieluchy dla dorosłych na noc – jak wybrać właściwy rozmiar?

Pieluchy dla dorosłych na noc muszą być optymalnie dobrane pod względem wielkości, tak by nie sprawiać dyskomfortu w czasie snu. Produkty chłonne na ogół dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Najczęściej na opakowaniu podane są minimalne i maksymalne wartości obwodu bioder, dla jakich odpowiedni jest dany rozmiar. Należy zatem dokładnie zmierzyć obwód bioder osoby, dla której przeznaczone mają być pieluchy dla dorosłych na noc i wybrać właściwą wielkość produktu. Podkreślmy, że nie tylko zbyt małe pieluchy będą niewygodne. Także te za duże nie spełnią swojego zadania i będą sprawiać dyskomfort. Mogą się przemieszczać i powodować otarcia wrażliwej skóry, zaś wkład chłonny jeśli nie pozostanie na swoim miejscu, nie ochroni przed przeciekaniem.

Jak ubiegać się o refundację środków ochronnych na nietrzymanie moczu?

Regularne stosowanie artykułów chłonnych przy nietrzymaniu moczu może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. NFZ proponuje możliwość refundacji tego rodzaju produktów dla ubezpieczonych pacjentów. Wystarczy poprosić lekarza o wypełnienie i wysłanie przez internet wniosku o dofinansowanie. Wniosek jest automatycznie weryfikowany, a wystawioną przez lekarza receptę można zrealizować w dowolnej aptece w terminie 30 dni. Może to zrobić także opiekun osoby, dla której wystawiona została recepta, co jest dużym udogodnieniem zwłaszcza dla osób starszych i mających trudności z poruszaniem się. Refundacja środków ochronnych na nietrzymanie moczu może być kontynuowana w kolejnych miesiącach, tak długo, jak potrzebne jest ich stosowanie.

Leave a Comment