Szybkie tempo życia i zła dieta wpływają na zakwaszenie organizmu. W dłuższym okresie taki stan rzeczy doprowadza do rozwoju przewlekłych chorób. Na szczęście istnieją domowe sposoby na odkwaszenie organizmu, jakie są chętnie stosowane przez wiele osób. Jak działać w takiej sytuacji? Co jeść, żeby odkwasić organizm? Na jakie rozwiązania postawić?

Zakwaszenie organizmu

Jest to pojęcie, które dotyczy zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Przyczynami zazwyczaj są stres i nieodpowiednia dieta. Brak aktywności fizycznej i szybkie tempo życia także prowadzą do problemów. Zakwaszenie to stan, w którym pH krwi jest nadal w normie, ale długotrwałe zakwaszenie prowadzić może do kwasicy. Najważniejszymi sygnałami świadczącymi o zakwaszeniu organizmu są następujące objawy:

  • częste bóle głowy,
  • nerwowość,
  • łamliwe paznokcie,
  • zmęczenie, brak energii,
  • podwyższony poziom cholesterolu,
  • wypadające włosy,
  • trądzik, wypryski na skórze,
  • wzdęcia, biegunki, zatwardzenia,
  • bóle mięśni i stawów, 
  • częste infekcje itp.  

W takiej sytuacji warto działać jak najszybciej. Jak odkwasić organizm skutecznie?

Jak odkwasić organizm domowym sposobem?

Aby pozbyć się kłopotu, dobrą opcją jest zastosowanie domowych sposobów. Odkwaszenie organizmu nie wymaga stosowania lekarstw. Wystarczą domowe metody, które wiążą się ze zdrową dietą i pozbyciem się złych nawyków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o nauczeniu się radzenia sobie ze stresem. Aktualnie nawet dziecięcy organizm może być zakwaszony. Produktami odkwaszającymi są z pewnością warzywa i owoce. Jeśli chodzi natomiast o wyroby zakwaszające, tutaj wymienić trzeba cukier, kawę, węglowodany i zwierzęce produkty. 

Jak odkwasić organizm – dieta

Domowe sposoby wiążą się ze zdrową dietą, jaką warto wprowadzić jak najszybciej do swojego jadłospisu. Jeśli zależy nam na szybkim odkwaszeniu organizmu, sięgnijmy po oliwę oliwek, zieloną herbatę, świeże owoce i warzywa, kaszę jaglaną i gryczaną oraz sok z cytryny. Nie zapominajmy o tym, aby wprowadzić do swojego menu jak najwięcej produktów na ich bazie. Powinny one cechować się naturalnym składem, być wolne od GMO i pochodzić jedynie z dobrego źródła. Pomoże nam ograniczenie przetworzonej żywności typu fast food, z GMO, czy żywności nieorganicznej. Nie zawsze łatwo jest od razu zrezygnować z tego, co lubimy.

Jak odkwasić organizm naturalnie? Produkty zakwaszające połączyć można z dużą ilością warzyw i owoców, jakie mają za zadanie odkwaszać organizm. Zdrowie trzeba stawiać zawsze na pierwszym miejscu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odczuwa dolegliwości związane z zakwaszeniem organizmu. Ma to związek głównie z używkami, siedzącym trybem życia, stresem i złą dietą. Byle jakie jedzenie raczej nie odbije się pozytywnie na naszym zdrowiu. Jeśli czujemy ciągłe zmęczenie, ospałość, bóle głowy i mięśni, to pierwsze znaki, że nasz organizm jest zakwaszony. W tym wypadku z pomocą przyjdą nam domowe sposoby, które warto poznać. Nie zapominajmy włączyć do diety sporej ilości warzyw i owoców. Ponadto, pijmy sok z cytryny, zieloną herbatę, jedzmy kaszę jaglaną i gryczaną. 

Komentarz

Leave a Comment