Wrzody żołądka są bardzo częstą dolegliwością, która dotyczy osób w różnym wieku. Objawiają się silnym bólem, co niestety znacząco obniża komfort życia. Jeśli problem dotyczy również Ciebie, to koniecznie zapoznaj się z metodami na to, jak wyleczyć wrzody żołądka domowymi sposobami.

Wrzody żołądka — leczenie naturalne 

Wrzody żołądka, są małymi uszkodzeniami, które powstają na błonie śluzowej żołądka. Błona ta ma za zadanie chronić ściany żołądka przed działaniem obecnego w nim kwasu żołądkowego. Owrzodzenia te powstają z różnych przyczyn, najczęściej jest to nadużywanie niesteroidowych leków zapalnych, bakterie Helicobacter pylori, ale duży wpływ ma też dieta oraz styl życia. Przeżywasz dużo stresów? A może zajadasz stres niezdrowym, zbyt ostrym jedzeniem? Warto poznać przyczynę! 

W niektórych sytuacjach najlepszym wyjściem będzie kontakt z lekarzem i wdrążenie odpowiedniej kuracji. Mało przyjemne badanie, jakim jest gastroskopia, ukazuje stan żołądka i daje obraz, jakiego rodzaju terapię należy podjąć. Możesz wspomóc leczenie domowymi sposobami, a jest ich naprawdę dużo! 

Wrzody żołądka — leczenie domowe 

Domowe leczenie wrzodów żołądka, potrafi skutecznie pozbyć się problemu z bólem i dyskomfortem. Podstawą jest unikanie produktów spożywczych, które nasilają wydzielanie się kwasu żołądkowego. Czego powinieneś unikać? Niewskazany jest alkohol, ale też kawa i herbata. 

Jak wyleczyć wrzody domowymi sposobami? Dietą! Nawet jeśli brzmi to dla Ciebie mało wiarygodnie, to musisz uwierzyć, że to, co jesz, ma ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie i funkcje całego organizmu. 

Mocno przetworzone, długo smażone, tłuste, a w szczególności ostre jedzenie, może pogłębiać problem ze wrzodami żołądka. Ból powinien być dla Ciebie sygnałem, że dzieje się coś niedobrego i pora na zmiany, w przypadku bólu żołądka, pora zmienić to, czym napełniasz go każdego dnia. 

Ważną kwestią jest też systematyczność zjadanych posiłków, jeśli borykasz się z problem, to warto zadbać o regularne, mniejsze posiłki. Nadrabianie całego dnia głodówki pod wieczór, może tylko nasilić nieprzyjemne dolegliwości. 

Co na wrzody żołądka? Domowe sposoby!

Zioła mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie, choć tak często bywają niedoceniane. Wiele z nich ma też działanie, które łagodzi objawy wrzodów żołądka oraz przyspiesza gojenie powstałych uszkodzeń.

  • Nagietek działa przeciwzapalnie, ma właściwości przeciwgrzybicze, przyspiesza też gojenie ran. Dostępny jest w formie saszetek do zaparzania lub w sypkiej postaci.
  • Rumianek jest najpopularniejszym ziołem działającym łagodząco na stany zapalne. Według wielu źródeł ma korzystny wpływ na leczenie wrzodów żołądka.
  • Korzeń prawoślazu ceni się przy wszelkiego rodzaju podrażnieniach gardła, ale i całego przewodu pokarmowego. Zawiera on duże ilości śluzu, który tworzy barierę ochronną i łagodzi objawy wrzodów żołądka.
  • Siemię lniane ma działanie bardzo zbliżone do prawoślazu. Dzięki zawartości śluzu powleka i osłania ściany żołądka.

Pamiętaj, że zioła mają być jedynie uzupełnieniem kuracji, a najważniejszym jej elementem jest dieta, nad którą warto pracować. Dla siebie i dla własnego zdrowia. 

Leave a Comment