Piękne meble są najlepszym podkreśleniem każdego wnętrza. To właśnie one w perfekcyjny sposób łączą wysoką estetykę z użytecznością. Nic więc dziwnego, że oczekiwania względem mebli są wysokie – powinny one zachowywać swój stan z dnia zakupu jeszcze przez wiele lat. Istnieją jednak pewne czynniki mogące stać na przeszkodzie, a jednym z nich jest wilgoć. Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Zabezpieczenie mebli przed wilgocią – dlaczego warto je stosować?

Dobry mebel to mebel użyteczny – z pewnością zgodzi się z tym stwierdzeniem każdy, kto kiedykolwiek miał okazję urządzać wnętrze. Rzeczywiście względy praktyczne są nie do pominięcia. To właśnie one decydują, czy finalnie zadowolenie z użytkowania mebla będzie duże.

W przypadku elementów wyposażenia wnętrz liczy się jednak także aspekt estetyczny. Niestety, w następstwie panujących w domu warunków, szybko może okazać się, że meble, jak meble tapicerowane łatwo im ulegają. W takiej sytuacji najczęściej stosuje się dodatkowe zabezpieczenie mebli przed wilgocią. Meblościanki wykonane z drewna łatwiej poddają się szkodliwemu działaniu wilgoci – jest to bezpośrednio związane z naturalną właściwością drewna, które jest w stanie absorbować wodę. Posiadając meble klasyczne tego typu, warto zastanowić się, jak chronić meble przed wilgocią, zanim będzie za późno.

Jak zabezpieczyć meble przed wilgocią  – meble, które warto konserwować

Choć szkodliwe działanie wilgoci może dotyczyć całego domu, istnieją pewne obszary, w których meble mogą ulegać rozpulchnianiu dużo szybciej. Jest to przede wszystkim kuchnia oraz jadalnia. Znajdujące się tam meble mogą w naturalny sposób ulegać działaniu wilgoci. Zabezpieczenie mebli przed wilgocią w takiej sytuacji jest wręcz konieczne, ponieważ odpowiednio zakonserwowane drewno jest w stanie przetrwać w doskonałym stanie przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko elementy wyposażenia jadalni, ale także funkcjonalne meblościanki do salonu. Czy warto wiedzieć, czym zabezpieczyć meble przed wilgocią również w przypadku takich elementów? Ma to swoje uzasadnienie szczególnie we wnętrzach typu otwartego, kiedy kuchnia nie jest osobnym pomieszczeniem, tylko łączy się ze strefą wypoczynkową w postaci salonu. W takiej sytuacji zabezpieczeniu warto poddać również meblościankę, do której może docierać wilgoć wytworzona w kuchni w następstwie gotowania.

Czym zabezpieczyć meble przed wilgocią?

Piękny wygląd mebli to najlepsze podkreślenie całego wnętrza. Nie da się ukryć, że to właśnie meble zajmują sporą część miejsca, dlatego ważne, aby spełniały one wysokie standardy pod względem estetycznym. Dobrze jest wiedzieć, czym zabezpieczyć meble przed wilgocią, aby w razie potrzeby odpowiednio zareagować na warunki panujące w mieszkaniu. Do zabezpieczenia drewna, z którego wykonane jest łóżko 160×200 z materacem doskonale sprawdza się impregnacja. Na rynku nie brakuje gotowych preparatów w formie impregnatów, które wystarczy zastosować zgodnie z zaleceniem producenta. Do zabezpieczenia mebli przed wilgocią w szczególnych przypadkach mogą sprawdzić się także wodoodporne farby.

Leave a Comment